Proč nedoporučuji stříbrné kloboučky

Stříbrné kloboučky jsou poměrně nákladnou investicí a maminky si je kupují, protože doufají, že jim uleví od bolesti bradavek. Často si o nich přečtou na internetu dobré reference nebo jim je doporučí nějaká kamarádka či dokonce doktorka. Přesto je ženám jako laktační poradkyně Mamily nedoporučuji a pokusím se v tomto článku sepsat proč.

Bolest bradavek je někdy okolím podceňovaná, ale ženy, kterých se týká, často popisují, jak je strašně silná a někdy dokonce úplně nesnesitelná. Ať už je rána na bradavce viditelná nebo ne, je zcela pochopitelné, že žena udělá téměř cokoli, aby se jí ulevilo. Jak na bolestivé bradavky, jsem sepsala v tomto článku.

Všichni máme rádi rychlá řešení a stříbrné kloboučky se jeví jako jednoduchá cesta k úlevě. Mnohé ženy si je chválí, protože zchladí bradavku, čímž pocitově uleví. Navíc se zahojí některé méně závažné rány, které by se pravděpodobně zahojily i bez kloboučků. Myšlenka je taková, že se mají nasazovat na bradavky mezi kojeními.

V Mamile máme více než dvacetileté zkušenosti s léčbou bradavek a náš odborný garant Dr, Jack Newman z Kanady má dokonce čtyřicet let zkušeností. Mnoho žen reaguje na kloboučky úplně opačně – rány jim mokvají, napíná se kůže, poranění se zvětšuje a nehojí. Z toho důvodu nejsou stříbrné kloboučky součástí našich doporučení, přesto že je možné narazit na ženy, které si je budou chválit. Naše doporučení jsou vždy taková, aby fungovala z dlouhodobého hlediska a byla praktickou pomocí s kojením s co největším efektem.

P.S.: Stříbrný klobouček na fotografii výše je při kojení povolen. Efekt si může vyhodnotit každý sám.