Reference

Zkušenosti mých klientek a klientů

Honza

Vřele doporučujeme, jsme naprosto spokojení. Klára nám zachránila kojení. S kojením jsme bojovali asi 14 dní sami, než jsme požádali o pomoc. Stav před a po první návštěvě byl obrovský, při dalších návštěvách se kojení stále zlepšovalo. Naším problémem bylo nedostatečné přisátí, usínání miminka na prsou, které bylo neustále unavené, kvůli nedostatku živin. Klára nám ukázala techniky jak správně držet dítě, jak ho držet na prsu a s její pomocí hned na poprvé vypil celý prs. Celkově dítě ožilo, začalo správně přibírat a nyní pije z obou prsů jako profík 😉
Díky Kláře nyní kojím svého chlapečka bez kojicího kloboučku. Předtím sotva udržel prso a usnul kvůli nedostatečnému toku mléka. Její kompetentní rady, pomoc při kojení a především její každodenní laskavé povzbuzování a upřímný zájem umožnily, že můj malý pije z obou prsů, a to aniž bych měla stres nebo bolesti. Bez ní bych to nezvládla.

Zuzana

Judita

Absolvovali jsme s manželem kurz na téma laktační přípravy ještě v těhotenství. Přiznám se, že jsem nejdříve měla obavy, co tam manžel bude dělat a zda z toho nebude otrávený. Výsledkem bylo, že jsme nakonec oba odcházeli velmi nadšení a dokonce se zakoupenou knihou na doporučení, abychom se dozvěděli ještě další informace. Hlavní výhodou kurzu je, že není veden ve stylu "jedna paní povídala", ale je založen na několika studiích, které mohou pomoci v rozhodování hlavně maminkám, které kojení vůbec zvažují, nebo z něho mají obavy.

Já sama jsem z kojení měla velké obavy, protože jsem před otěhotněním podstoupila operaci prsu s nádorem a strachovala se, že nebudu moci kojit. Po tomto kurzu věřím, že vše bude v pořádku a vím, že případně mohu kojit pouze jedním prsem. Na kojení se ve výsledku těším, protože dle odprezentovaných studií funguje také jako prevence před dalšími nádory.

Mezi další přínosy kurzu řadím praktický nácvik poloh s panenkou a možnost pokládání otázek v průběhu výkladu, kdy je vám vždy odpovězeno na základě nějakých studií.
Kláry kurz byl druhým o kojení, který jsem absolvovala. Líbilo se mi, že Klára má svá tvrzení podložená výzkumy a k problematice přistupuje odborně a komplexně. Zároveň jí její vlastní zkušenosti pomáhají vcítit se do kůže klientů, což pomáhá jak při způsobu podání informací, tak výslednému pocitu klienta.

Markéta

Vojta

Klára má laskavý a pozitivní nicméně rovněž věcný přístup k tématu a svoje doporučení zakládá především na výzkumech a praxi. Nejedná se jen o správnou techniku kojení apod., na kurzu jsem se dozvěděl spoustu věcí, které by měl vědět každý tatínek - kurzy jsou rozhodně i pro chlapy.

Služby

Napište mi

Kontaktní informace
Kde se potkáme?