Reference

Zkušenosti mých klientek a klientů

Honza

Osobní konzultace
Vřele doporučujeme, jsme naprosto spokojení. Klára nám zachránila kojení. S kojením jsme bojovali asi 14 dní sami, než jsme požádali o pomoc. Stav před a po první návštěvě byl obrovský, při dalších návštěvách se kojení stále zlepšovalo. Naším problémem bylo nedostatečné přisátí, usínání miminka na prsou, které bylo neustále unavené, kvůli nedostatku živin. Klára nám ukázala techniky jak správně držet dítě, jak ho držet na prsu a s její pomocí hned na poprvé vypil celý prs. Celkově dítě ožilo, začalo správně přibírat a nyní pije z obou prsů jako profík 😉
Osobní konzultace
Díky Kláře nyní kojím svého chlapečka bez kojicího kloboučku. Předtím sotva udržel prso a usnul kvůli nedostatečnému toku mléka. Její kompetentní rady, pomoc při kojení a především její každodenní laskavé povzbuzování a upřímný zájem umožnily, že můj malý pije z obou prsů, a to aniž bych měla stres nebo bolesti. Bez ní bych to nezvládla.

Zuzana

Petra

Osobní konzultace
Po delší době se ozývám. Chci Vám jenom dát vědět, že už asi 3 týdny kojím bez dokrmu a Anička je spokojená a nemá hlad na nic jiného. Proto Vám chci poděkovat za rady a především podporu, že to zvládneme. Myslím si, že je to hodně o psychice a po vašich návštěvách jsem začala věřit, že je to na dobré cestě.
Osobní konzultace
Chci vám moc poděkovat, že jste tu pro mne byla v tom nejtěžším období a pomohla mi z toho nejhoršího. Bez vás bych to nezvládla.

Veronika

Judita

Předporodní příprava na kojení
Absolvovali jsme s manželem kurz na téma laktační přípravy ještě v těhotenství. Přiznám se, že jsem nejdříve měla obavy, co tam manžel bude dělat a zda z toho nebude otrávený. Výsledkem bylo, že jsme nakonec oba odcházeli velmi nadšení a dokonce se zakoupenou knihou na doporučení, abychom se dozvěděli ještě další informace. Hlavní výhodou kurzu je, že není veden ve stylu "jedna paní povídala", ale je založen na několika studiích, které mohou pomoci v rozhodování hlavně maminkám, které kojení vůbec zvažují, nebo z něho mají obavy.

Já sama jsem z kojení měla velké obavy, protože jsem před otěhotněním podstoupila operaci prsu s nádorem a strachovala se, že nebudu moci kojit. Po tomto kurzu věřím, že vše bude v pořádku a vím, že případně mohu kojit pouze jedním prsem. Na kojení se ve výsledku těším, protože dle odprezentovaných studií funguje také jako prevence před dalšími nádory.

Mezi další přínosy kurzu řadím praktický nácvik poloh s panenkou a možnost pokládání otázek v průběhu výkladu, kdy je vám vždy odpovězeno na základě nějakých studií.
Předporodní příprava na kojení
Kláry kurz byl druhým o kojení, který jsem absolvovala. Líbilo se mi, že Klára má svá tvrzení podložená výzkumy a k problematice přistupuje odborně a komplexně. Zároveň jí její vlastní zkušenosti pomáhají vcítit se do kůže klientů, což pomáhá jak při způsobu podání informací, tak výslednému pocitu klienta.

Markéta

Vojta

Předporodní příprava na kojení
Klára má laskavý a pozitivní nicméně rovněž věcný přístup k tématu a svoje doporučení zakládá především na výzkumech a praxi. Nejedná se jen o správnou techniku kojení apod., na kurzu jsem se dozvěděl spoustu věcí, které by měl vědět každý tatínek - kurzy jsou rozhodně i pro chlapy.
Online seminář
Klářina online přednáška je naprosto perfektní v tom, že se můžu věnovat dítěti a přitom si poslechnout zajímavé a velmi přínosné povídání, aniž by to jakkoli narušilo chod naší domácnosti. Mám absolutní svobodu, zda budu jen tichý posluchač, nebo se aktivně zapojím - zkrátka si vše můžu přizpůsobit aktuální situaci doma. Tím, že je online seminář na konkrétní téma, se setkám s těmi, kteří řeší podobné věci, jako já. Bez obav můžu vše sdílet, zeptat se, poradit. Na všech online seminářích jsem se vždy setkala s otevřeností, pochopením, sdílením, podporou.

Cilka

Markéta

Online seminář
Klára dokáže navodit podpůrnou atmosféru a přizpůsobit své povídání aktuálním potřebám posluchaček. Velmi jsem ocenila propojení vědeckých poznatků o kojení s konkrétní praxí. Bavily mě také různé zajímavosti, které Klára občas doplňovala. Byla jsem vděčná také za maximální otevřenost k jakýmkoli dotazům a nápadům. Ze semináře jsem odcházela s dalšími podněty k přemýšlení a zároveň s klidem, že vše půjde dobře zvládnout.
Podpůrná skupinka při kojení
Už dlhšie navštevujem Klárinu podpornú skupinu pri kojení a vždy sa na každé ďalšie stretnutie veľmi teším. Skupinku tvoria podobne naladené ženy (a samozrejme ich deti) a komorná atmosféra napomáha k otvorenosti a dôvere si prezdielať svoje pocity, problémy, skúsenosti a rady. Stretnutia sú vždy tématicky ladené, Klára si pre nás prichystá prínosné témy, plno zaujímavých informácií, pritom je všetko prezentované odborne a empaticky. Nie je nad to sa v kruhu žien uistiť, že nech vás trápi akýkoľvek problém, nie ste v tom sami. 🙂

Izabela

Danča

Podpůrná skupina při kojení
Díky, díky, díky, moc si vážím toho co děláš a hrozně mi pomáhá, když mám možnost mít od tebe tolik informací, které mi fakt strašně pomohly a hlavně je můžu mít od někoho, komu důvěřuji. Díky za skupinky, kde je možnost diskutovat, protože ona někdy samotná informace nestačí, ale jsou potřeba i další maminky, které mají různé zkušenosti a další miminka, které mají různé potřeby, protože i když jsou mateřské pudy silné, tlak z okolí je někdy bohužel silnější.

Služby

Napište mi

Kontaktní informace
Kde se potkáme?