Podpůrná
skupinka

Služby

Proč jsou dnes skupinky
důležitější než kdy dřív?

Během celé evoluční historie lidského druhu bylo kojení normou  – samozřejmým způsobem krmení a péče o dítě. Žena už od svého dětství vnímala kojení v širokém kontextu péče o dítě. S péčí o děti pomáhala již od dětského věku. Po porodu vlastního dítěte kojila tak, jak to vždy kolem sebe viděla. V případě potřeby našla pomoc a podporu v příkladech ze svého okolí.

Naneštěstí kojení v naší společnosti dnes není normou. Ženy vidí láhve a umělou výživu od dětství a rostou učíce se více o tom než o kojení. Nová matka, která si přeje kojit, často jednoduše neví, kam se má obrátit o pomoc. Často nezná nikoho, kdo by měl dobré zkušenosti s kojením. Informace a rady, které dostává od rodiny, přátel a blízkého okolí, jí většinou nepomáhají, často jsou prezentováním mýtů nebo informací, které kojení ohrožují.

Pomocí pro maminky mohou být právě podpůrné skupiny při kojení.

Tato setkání pomáhají matce dostávat podporu, kterou zažívaly všechny ženy v minulosti. Správné a úplné informace, které o kojení získáte v podpůrné skupině, spolu se vzájemnou výměnou zkušeností a podporou od poradkyně i ostatních žen ve skupině pomáhají matkám úspěšněji a dlouhodoběji kojit.

ZDE si můžete přečíst reference na mé služby.

Pro koho jsou setkání určena?

Pro kojící maminky v různých etapách mateřství – matky, které své miminko teprve čekají, spolu s čerstvými matkami, s matkami větších miminek, které začínají jíst příkrmy, starších dětí, matky kojící během dalšího těhotenství, matky kojící tandemově – starší dítě a nové miminko, matky s dětmi, které se právě odstavují atp.

Co mohou setkání maminkám přinést?

Maminky vidí, jakým způsobem zahrnují kojení do péče o své děti ostatní rodiny na skupině. Vidí děti různého věku – od novorozenců až po starší děti, jak se kojí, v jakých situacích, jak kojení probíhá. 

Matky ze skupiny zvou na další setkání své kamarádky, těhotné či kojící ženy. Pomáhají tak matkám na mateřské dovolené nebýt v izolaci, poznávat nové lidi. Zároveň se tak vytváří kultura kojení a obraz kojení, tak potřebný pro to, aby kojení bylo úspěšné.

Klíčovou roli ve skupině hraje poradkyně při kojení. Udržuje rovnováhu mezi poskytováním správných informací o kojení a sdílením zkušeností ostatních maminek.

Setkání mohou být pomocí i pro těhotné ženy, které na své miminko teprve čekají, protože kojení je dovednost, které se nejlépe naučíme pozorováním. Zkušenosti matek jim mohou výrazně usnadnit jejich vlastní vstup do mateřství a kojení.

Jaká je náplň jednotlivých setkání?

Každé setkání má předem připravené téma, ale reaguje také na momentální situaci ve skupině, na to, co maminky zajímá, co řeší. Děti si mohou v krásně vybavené herničce během setkání hrát, lézt, chodit, kojit se nebo krmit.

Jaká je cena?

Jednorázový příspěvek na setkání podpůrné skupiny při kojení je 150 Kč na rodinu. Poplatek se platí hotově na setkání na recepci RC Paleček. Více o cenách si přečtěte ZDE

Kdy a kde se setkání konají?

Setkání se konají v krásných prostorách Rodinného centra Paleček kousek od metra Flora. Najdete ho na adrese Písecká 17, Praha 3. Máme zázemí jejich bytu – k dipozici je tedy také WC, koupelnička a kuchyňka.

Setkáváme se přibližně 1x za 14 dní v pondělí odpoledne 16 – 18 hodin.

Aktuální termíny 2023

11. 9., 25. 9., 9. 10., 23. 10., 6. 11., 20. 11., 4. 12., 18. 12.

Témata jednotlivých setkání sledujte v záložce Aktuality.

!!!Na každé setkání je potřeba se předem přihlásit na e-mailu či ve formuláři níže na stránce!!!

Služby

Napište mi

Kontaktní informace
Kde se potkáme?