O mně

PhDr. Klára Šleglová

Jsem milovaná manželka, maminka dcerky a dvou synků, vystudovaná učitelka na 1. stupni ZŠ a speciální pedagožka a také certifikovaná laktační poradkyně a poradkyně při nošení dětí o. z. MAMILA.
Taky třeba skautka, vedoucí kroužků pro děti a Žižkovačka. Mám moc ráda Prahu, hudbu, slunce, jsem ráda ve vodě, baví mě ruční práce a pečení.

 

Naše cesta s dětmi není vždy jednoduchá, ale je to prostě dar. Vždy jsme s manželem hledali cesty, jak nejlépe dětem porozumět a dát jim i sobě to, co potřebujeme. Abychom spokojeně fungovali celá rodina. Přáli jsme si pro děti přirozený porod, který se v obou případech podařil, rádi využíváme společné spaní, které nás sbližuje a řeší mnoho praktických věcí. Snažíme se o respektující výchovu a kojení podle potřeb dětí k tomu tak nějak přirozeně taky patří.

Před porodem první dcery jsem brala kojení jako přirozenou a jednoduchou věc. Proto mě první problémy opravdu překvapily. Prošla jsem si těžkým obdobím obrovského nevyspání, velkých bolestí prsou a promýšlením, jak dál.

Naštěstí jsem měla nejen podporu rodiny, ale i laktační poradkyně, a tak se povedlo problémy překonat a úspěšně kojit postupně obě děti.

Po pár letech doma s dětmi jsem se pustila do studia laktačního poradenství. Slovenské občanské sdružení MAMILA nabízí ucelené a komplexní kurzy, součástí nichž jsou nejnovější vědecké poznatky z oblasti péče o dítě. Poradkyním nabízí širokou podporu a možnost konzultovat a reflektovat svou práci s kolegyněmi i odborníky z mnohých oblastí. Každý rok také ukládá poradkyním povinnost se školit, a tak obnovovat a prohlubovat své odborné znalosti. Kurzy jsou zakončené zkouškou a možností získat certifikát.

Laktační poradenství vnímám jako velmi důležitou a krásnou práci. Někdy totiž stačí opravdu málo na to, aby miminko i maminka byli spokojení, kojení jim fungovalo a naplňovalo je. Nejen proto jsem se vydala na tuto cestu.

Rozšířila jsem si vzdělání ještě o poradenství při nošení, proto vám mohu pomoci také se začátky nošení, s kojením při nošení a vším souvisejícím.

Bude mi ctí, pokud budu moci doprovázet i Vás. 

Napište mi

Kontaktní informace
Kde se potkáme?