K čemu je dobrá předporodní příprava na kojení

Čekáte první miminko a říkáte si, že to kojení snad půjde samo? Vždyť je to přirozené, nebo ne? Anebo čekáte druhé a už máte za sebou jednu nelehkou zkušenost? V obou případech vás může provázet a podpořit předporodní příprava na kojení.

Maminkám se občas honí hlavou…

V předchozím těhotenství jsem doufala, že mi v porodnici s kojením pomůžou, ale nestalo se tak. Každý radil něco jiného a já jsem měla pocit, že nejsem dost dobrá matka, když nedokážu své dítě nakojit a netuším, proč pláče. Kojení mě bolelo, ta bolest byla strašná. Miminko plakalo, nepřibíralo, nechtělo pít z prsu…

Jak by to bylo úžasné, kdybych mohla kojit hned po porodu bez obtíží. Nezažívat žádnou bolest. Poznat, kdy miminko pije a kdy dudlá. Užívat si společnou blízkost. Mít vědecky podložené informace a nespoléhat se jen na rady okolí. Vědět, že dělám pro zdraví a rozvoj svého miminka to nejlepší. A v případě obtíží vědět, jak je řešit a kam se obrátit o odbornou pomoc a taky podporu.

Maminky se občas ptají, proč jim tak zásadní informace nikdo neřekl. S předporodní přípravou takové informace budete mít taky. Nebojte se vzít i svého partnera, případně další doprovod, a přijďte. Nabízím předporodní přípravu na kojení buď individuálně u vás doma (nebo dle domluvy) nebo skupinovou – můžete se přihlásit na společnou přípravu, kterou budu mít vypsanou na stránkách, nebo se domluvit alespoň s jednou kamarádkou a vytvořit tak skupinu sami. Už dva lidé tvoří skupinu!