Kojení v nosící pomůcce: II. Nosítko

Mnoho matek tráví velkou část dne samy s někým, kdo ještě neumí mluvit a neustále něco potřebuje. Maminky tak odsouvají svoje potřeby do pozadí, mohou se cítit vyčerpané a nespokojené. Mají chuť vrátit se ke “svobodného životu” – jít večer ven, potkat se s kamarádkami, zajít na jedno… Věděli jste, že toto všechno se dá i při kojení? Jedním z nástrojů, který nám pomůže, je i kojení při nošení.

V první části článku o kojení a nošení jsem psala o kojení v pevném šátku. Článek najdete zde.

Pokud vás zajímá více o vztahu nošení a kojení, doporučuji tento článek. Dozvíte se v něm, proč jsou tyto dvě věci propojené a jak nám mohou významně ulehčit péči o děti.

Dnes se podíváme na kojení v nosítku.

Kojení v nosítku s popruhy vedenými rovně

Při kojení v nosítku bude samozřejmě záležet na jeho typu, ale v zásadě jde opět o to, posunout dítě dolu a do strany (zase tvar pohybu je písmeno L).

Uvolníme si ramenní popruhy a miminko klesne níže, hlouběji se “zakapsovává”.

Má-li naše nosítko ještě tzv. kojící přezky (nebo hezky česky “kojopřezky”) na ramenních popruzích, povolíme si i ty.

Na druhé straně.

Některé maminky budou potřebovat povolit také bederní pás, aby dítě kleslo ještě níž.

A na závěr opět chytíme miminko pod zadečkem, mírně se předkloníme a posuneme miminko do strany. Tak, aby šlo na prs zespodu a dosáhlo správného asymetrického přisátí.

Někomu ještě může vyhovovat, když si povolí méně ramenní popruh na té straně, ze které jde kojit. Opačný popruh naopak povolí více, aby se dítě mohlo lépe posunout do strany. V každém případě bude potřeba miminku ještě rukou podpírat hlavičku.

Více viz video.

Kojení v nosítku s kříženými popruhy

Tady je to dokonce ještě jednodušší. Zvolíme si stranu, ze které chceme kojit.

Svou ruku na opačné straně z nosítka vyvlékneme

miminko opět posuneme v mírném předklonu do strany. Některé maminky budou potřebovat trochu povolit také bederní pás, jiné ne.

I pro tento případ pro vás mám video.

Jdete do toho?

Kojení při nošení je skvělým pomocníkem, který nám usnadňuje každodenní život s miminkem. Ať už používáte nosítko nebo pevný šátek, hodí se kojení při nošení znát. Bojíte se, zda to zvládnete? Jako každá nová věc, i toto chce svůj čas. Pokud budete chtít, ozvěte se, a první kroky můžeme podniknout společně. Skvělou pomůckou pro začátek je také velké zrcadlo, kde si můžete kontrolovat polohu miminka i očima.

Přeji vám krásné chvíle s vaším dítětem!