Dvojitý kříž jako ideální letní úvaz

Kříž s kapsou vpředu je nejčastější a nejběžnější úvaz pevného šátku, ve kterém maminky u nás nosí. Ale samozřejmě není jediný. Hodilo by se vám mít v arzenálu víc možností, co vázat dopředu? Jednou z velmi praktických variant je právě dvojitý kříž.

Tento úvaz je možný vázat už úplně odmalička. Začít můžeme klidně s novorozencem. Ale zároveň to může být skvělý úvaz i pro velké děti. Jeho nespornou výhodou je to, že si ho předvážeme a potom do něj dítě už jen vkládáme a vykládáme. To se hodí u dětí, které chtějí chvilku běhat a chvilku nosit, při přesunech do auta, z auta nebo při nošení více vrstev oblečení – nosící bundu nebo mikinu si nemusíme svlékat a stačí ji jen rozepnout (takže lepší než s nosítkem!). Navíc venku šátek neválíme nikde po zemi, prostě ho máme na sobě stále uvázaný, i když v něm dítko zrovna není.

V létě je to ale také skvělý pomocník. Ze stran totiž narozdíl od kříže s kapsou větrá, takže tolik nezahřívá nás ani dítě.

I dvojitý kříž má své verze – může být např. dvakrát přetočený (dle mnohých je toto nejpohodlnější úvaz vůbec), s využitím kroužku nebo i jako úvaz na záda.

Na YouTube ho hledejte pod zkratkou FCC neboli Front cross carry (např. od Wrapyouinlove nebo skvělé triky od sschacchi).

Nebojte se dvojitého kříže, možná s ním objevíte svůj oblíbený úvaz!